Macey’s BEST Weekly Deals (CASE LOT SALE) September 11th – September 17th

I only post the Best Deals each week in this matchup on purpose. If it was featured in the ad and it isn’t listed below, I just didn’t think it was that good of a price to share. So try not to purchase items that aren’t listed below-unless you can’t wait for a better sale. Any items listed in RED are items you might want to consider Stocking Up on!

**This is the last week of Macey’s Giant Case Lot Sale! You usually do not have to purchase the entire case, but can purchase as many cans as you want. If you have coupons for a particular item, you should be able to use those as well.

Food Club 8 oz Tomato Sauce – Case of 24 – $6  OR  $.25 each

Frozen Boneless Skinless Chicken Breasts – Sold in 20 lb Case – $29.80 OR $1.49 a lb

Food Club 26 oz Salt – Case of 24 – $11.76  OR  $.49 each

Food Club 5.5-7.25 oz Macaroni & Cheese – Case of 24 – $8  OR  $.33 each

Food Club 15.5 oz Black Beans- Case of 12 – $5.28  OR $.44 each

V8 Splash 64 oz Drink – Case of 6 – $11.28  OR  $1.88 each

Food Club 24 pk Bottled Water $1.88

Food Club 14-14.5 oz Broth- Case of 24 – $10.56  OR $.44 each

Food Club 14.5 -15 oz Tomatoes – Case of 24 – $10.56  OR $.44 each

Food Club 10.5 oz Tomato or Chicken Noodle Soup – Case of 24 – $10.56  OR $.44 each

Buckley Farms 2 oz Lunch Meat – Case of 24 – $11.76  OR $.49 each

Top Care 16 oz Hydrogen Peroxide – $.49

Campbell’s 15.8 oz Spaghettios- Case of 24 – $16.56  OR $.69 each

Soffs 80 ct Baby Wipes $.69

Annie’s 6 oz Macaroni & Cheese – Case of 12 – $9.48  OR  $.79 each
Use the $.50 off 2 Annie’s Products Coupon
Total cost $.54 each

Food Club 5 oz Chunk Light Tuna in Water  – Case of 48 – $37.92  OR  $.79 each

Duncan Hines 15.25 oz Cake Mixes – Case of 12 – $10.68  OR  $.89 each

Food Club 1 Gallon Water – Case of 4- $3.56  OR  $.89 each

Nalley 14 oz Chili- Case of 24 – $23.76  OR  $.99 each

Food Club 1 lb Butter – Case of 18 – $53.82  OR  $2.99 each

Top Ramen 3 oz Noodles – Case of 24 – $4  OR  $.17 each

Food Club 20 oz Pineapple – Case of 24 – $23.76  OR  $.99 each

Food Club 12 oz Frozen Juice- Case of 12 – $11.88  OR  $.99 each

Progresso 15.25-19 oz Canned Soup – Case of 12 – $11.88 OR $.99 each

Food Club 40 oz Sliced Strawberries & Bananas – Case of 6 – $29.94  OR $4.99 each

Skippy 64 oz Creamy or Chunky Peanut Butter – Case of 6 – $41.94  OR $6.99 each
Use the $1 off 2 Skippy Peanut Butter Spreads Coupon
Total cost $6.49 each

Food Club 25 lb Granulated Sugar $11.99

Tina’s 4 oz Burritos – Case of 32 – $9.60  OR  $.30 each

Yummy 56 oz Chicken Nuggets- Case of 5 – $42.45  OR  $8.49 each

Full Circle 14.25-15 oz Organic Vegetables – Case of 12 – $11.88  OR  $.99 each

Full Circle 6 oz Organic Macaroni & Cheese – Case of 12 – $ 11.88  OR  $.99 each

Full Circle 32 oz Almond or Soy Milk – Case of 12 – $17.88 OR  $1.49 each

OTHER STORE DEALS NOT INCLUDED IN THE CASE LOT SALE

Powerade 32 oz Sports Drink $.44 each (Fri & Sat ONLY) – Limit 15

Whole Mini Seedless Watermelon $1.77 (Fri & Sat ONLY)

Go-Gurt 16 pk $2.99 (with digital downloaded coupon) – Can use coupon 5 times

Large Gala Apples $.99 a lb

Locally Grown Fresh Sweet Peaches $.88 a lb

Raspberries or Blueberries 6 oz pkg $1.67

1 lb Mini Organic Baby Carrots $.99

Bone-In Ribeye Steaks $6.99 a lb

Boneless Skinless Fresh Chicken Breasts $1.97 a lb (Sat ONLY)

93% Lean Ground Beef $2.97 a lb (Sat ONLY)

Boneless Beef New York Steaks $4.97 a lb (Sat ONLY)

Family Pack Chicken Drumsticks or Thighs $.87 a lb (Sat ONLY)

Certified Angus Beef Cross Rib or Sirloin Tip Beef Roast Buy 1 pkg, Get 1 FREE

Bone-In Boston Butt Roast or Boneless Pork Country Style Ribs Buy 1 pkg, Get 1 FREE

Boneless Cross Rib Ranch or Sirloin Tip Steaks Buy 1 pkg, Get 1 FREE

Daily’s Buy Buy 16 oz Sliced Bacon $1.79 (Fri & Sat ONLY)

Food Club 5 Dozen Medium Eggs $2.99

Food Club 32 oz Medium Cheddar Cheese Block or Shredded $4.99

Food Club 6 oz Yogurt $.33 each

Food Club 5.3 oz Greek Yogurt $.69

Food Club 28-32 oz Bagged Cereal $1.99

Kellogg’s 10.5-13.7 oz Cereal $1.88

Frito Lay Fritos, Cheetos or Kettle Chips $2.99
Use the in-ad Promo: $1.99 each with purchase of 3
Total cost $1.99 each

Frito Lay Simply Chips $1.49 (with digital downloaded coupon)

Meadow Gold 48 oz Ice Cream $2.99

Household 55 Gallon Drum $39.99

Speed Stick 1.4-1.8 oz Deodorant $.99

** If you are new to couponing, you will notice some abbreviations next to certain coupon matchups. SS stands for Smart Source. RP stands for Red Plum and PG stands for Proctor and Gamble. MS stands for Moments to Save and GM stands for General Mills.  These are all coupons you can find in our Sunday Newspaper Subscription.




Leave a Reply

Lost Password